Rekomendacja Urzędu Kontroli Elektronicznej

                                         

 Warszawa, dnia 19 maja 2011 r. 

PREZES URZĘDU KOMUNIKACJI 
           ELEKTRONICZNEJ

            Anna Streżyńska

 

Pan                                                

 Tomasz Strzymiński                       
 
            Prezes Fundacji Audiodeskrypcja 

 

 

Szanowny Panie Prezesie.


Z zadowoleniem przyjmuję informację o działaniach Fundacji Audiodeskrypcja. Przyłączamy się do instytucji rekomendujących standardy tworzenia audiodeskrypcji, która ma pomóc osobom niepełnosprawnym i starszym w dostępie do kultury i sztuki wizualnej.

Fundacja Audiodeskrypcja, jako pierwsza organizacja pozarządowa w Polsce, działająca na rzecz udostępniania sztuki wizualnej, uznała za niezbędne wdrożenie standardów do tworzenia audiodeskrypcji wraz z kodeksem postępowania audiodeskryptorów.

Wyrażam nadzieję, że producenci sprzętu do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej będą promować standardy audiodeskrypcji poprzez dostosowanie urządzeń do wymogów osób niewidomych i słabowidzących.

Moim celem jest wspieranie wszelkich działań mających na celu wykorzystywanie nowych możliwości telewizji cyfrowej do zmniejszania dyskryminacji osób niepełnosprawnych i seniorów, aby zapewnić im swobodę pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym.

 

 Z poważaniem

Anna Streżyńska

 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Jeśli chcesz wyłączyć opcje zapisywania plików cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Akceptuję.