35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni z audiodeskrypcją

Zakończony już 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni był gratką dla wszystkich miłośników kina, do czego przyczyniła się także Fundacja Audiodeskrypcja.

Ostatniego dnia Festiwalu o godzinie 16:00 w gdyńskim Multikinie odbył się seans filmu „Mała matura 1947” z wykorzystaniem audiodeskrypcji. Dzięki niej w projekcji mogły na równych prawach z osobami widzącymi uczestniczyć osoby niewidome i słabowidzące.

Film jest obrazem ukazującym beztroskie szkolne życie młodego człowieka i jego dorastanie, na tle wydarzeń historycznych, po zakończeniu II wojny światowej. Swój urok zawdzięcza świetnej grze aktorskiej, zarówno ze strony młodych, nieznanych wykonawców ról chłopców, jak i gwiazd wielkiego ekranu takich jak chociażby Wiktor Zborowski, Marek Kondrat, Wojciech Pszoniak.

Film w reżyserii Janusza Majewskiego otrzymał Nagrodę Specjalną Jury 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Fundacja wyraża chęć dalszej współpracy z organizatorami FPFF, tak by w najbliższej przyszłości wszystkie filmy konkursowe mogły poszczycić się swą dostępnością dla wszystkich widzów, uczestniczących w Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Jeśli chcesz wyłączyć opcje zapisywania plików cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Akceptuję.