Fundacja Audiodeskrypcja laureatem XVI edycji Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku za rok 2009

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Fundacja Audiodeskrypcja została laureatem XVI edycji Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku za rok 2009.

 

 

Choć wyniki można było poznać już pod koniec kwietnia bieżącego roku, uroczyste wręczenie nagród z rąk prezydenta Tadeusza Truskolaskiego nastąpiło 20 czerwca 2010, w ramach trwania Dni Miasta Białegostoku.

Nagrodę przyznano Fundacji za opracowanie i wprowadzenie autorskich metod tworzenia audiodeskrypcji. Metody te są wykorzystywane w udostępnianiu treści wizualnych wystaw, spektakli teatralnych, filmów oraz innych wydarzeń widowiskowych osobom niewidomym i słabowidzącym.

Przypomnijmy, że w dorobku Fundacji znajdują się takie osiągnięcia jak m. in.: stworzenie pierwszej audiodeskrypcji do wydanego na DVD filmu „Katyń”, spektaklu teatralnego "Jest królik na księżycu", prekursorskie w skali kraju opracowanie audiodeskrypcji do wystawy sztuki współczesnej Marka Kijewskiego oraz prowadzenie warsztatów, zaznajamiających przedstawicieli placówek kulturalnych z tworzeniem audiodeskrypcji i udostępnianiem dóbr kultury i sztuki.

Wraz z Fundacją, laureatami nagrody zostali także Iza Tarasewicz oraz Grzegorz Puchalski, którym serdecznie gratulujemy.

Zobacz także:

Media o nagrodzie Prezydenta

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Jeśli chcesz wyłączyć opcje zapisywania plików cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Akceptuję.