Zakończyła się realizacja projektu Kultura przeciw Wykluczeniu - Audiodeskrypcja

W okresie od 31.08.2012 r. do 31.10.2012 r. Fundacja Audiodeskrypcja realizowała projekt „Kultura przeciw Wykluczeniu – Audiodeskrypcja”.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki finansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

 

Celem podjętych działań było przekazanie osobom tworzącym ofertę życia społeczno-kulturalnego w Warszawie, wiedzy i umiejętności w zakresie audiodeskrypcji dzieł kultury i sztuki, a także widowiskowych wydarzeń społeczno-kulturalnych.

W Centrum Łowicka w Warszawie zostały zrealizowane dwa cykle trzydniowych warsztatów. Podczas praktycznych zajęć grupa 60 animatorów życia społecznego, nauczycieli, asystentów osoby niepełnosprawnej, pracowników różnego rodzaju instytucji kultury, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej i organizacji pozarządowych, działających na rzecz aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym w Warszawie, nabyła niezbędne zaplecze informacyjne oraz umiejętności dotyczące organizowania wydarzeń z audiodeskrypcją takich jak wystawy dzieł plastycznych, seansów i pokazów filmowych, spektakli teatralnych i wydarzeń widowiskowych.

Dzięki pozyskanym umiejętnościom uczestnicy warsztatów będą mogli przyczyniać się do likwidacji barier w dostępie osób niewidzących i słabowidzących do oferty kulturalnej m.st. Warszawy.

 

Logo Syrenka

 

Logo Łowicka

Logo Fundacja Audiodeskrypcja

 

 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Jeśli chcesz wyłączyć opcje zapisywania plików cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Akceptuję.