Przyrodnicze filmy dokumentalne z audiodeskrypcją

Z inicjatywy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w Warszawie przygotowało nagranie audiodeskrypcji do trzech, zwieńczonych licznymi nagrodami, filmów przyrodniczych zrealizowanych przez Tomasza i Michała Ogrodowczyków z Leśnego Studia Filmowego w Bedoniu.  

 

W efekcie powstały filmy szczególne, pierwsze w Polsce dokumentalne filmy przyrodnicze z audiodeskrypcją, pozwalające osobom niewidomym zobaczyć poprzez słowa przyrodę. Filmy ze ścieżką dźwiękową audiodeskrypcji, to: "Moczary i uroczyska", "Rok w puszczy" oraz "Na skraju lasu".


Lasy Państwowe, wspierają uczestnictwo osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym. Na przykład ścieżka edukacyjna "Szlak Dębów Królewskich" w Nadleśnictwie Białowieża jest przystosowana do poruszania się osób na wózkach inwalidzkich, a ustawione tam tablice opisowe mają informacje napisane pismem brajla.


W Nadleśnictwie Sieraków (RDLP w Poznaniu) leśnicy również zbudowali ścieżkę edukacyjną z audiodeskrypcją.


Kolejna inicjatywa białostockich leśników, tym razem udostępniania treści wizualnych osobom niewidomym, to objęcie mecenatem powstania audiodeskrypcji do trzech filmów przyrodniczych. Napisanie skryptów do filmowych scen i ich profesjonalne nagranie w studio, odbyło się we współpracy Centrum Informacyjnego LP z Fundacją Audiodeskrypcja.


Filmy: "Moczary i uroczyska", "Rok w puszczy" oraz "Na skraju lasu " z audiodeskrypcją, na płytach DVD, będzie można kupić w sklepie internetowym Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu oraz już teraz obejrzeć na kanale Lasów Państwowych w portalu YouTube:

 

"Rok w puszczy" 1/3

"Rok w puszczy" 2/3

"Rok w puszczy" 3/3

"Na skraju lasu" 1/2

"Na skraju lasu" 2/2

"Moczary i uroczyska" 1/3

"Moczary i uroczyska" 2/3

"Moczary i uroczyska" 3/3

 

Zobacz także:

media o filmach przyrodniczych

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Jeśli chcesz wyłączyć opcje zapisywania plików cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Akceptuję.