Zaproszenie na Noc Muzeów z audiodeskrypcją

Fundacja Audiodeskrypcja ma zaszczyt zaprosić wszystkich na Noc Muzeów z audiodeskrypcją.

W nocy z 15 na 16 maja w Białymstoku i okolicach podczas Europejskiej Nocy Muzeów zwiedzający będą mogli poznać między innymi historię i sekrety Pałacu Branickich, tajniki ludzkiego ciała w Muzeum Anatomii Uniwersytetu Medycznego, polepić gliniane naczynia w Ratuszu w Muzeum Podlaskim, wypić herbatkę z samowara przy dźwiękach rosyjskiej muzyki w Galerii im. Sleńdzińskich, wziąć udział w grze ulicznej "Poznaj Białystok" prowadzonej przez Centrum im. Ludwika Zamenhofa, gdzie czeka nas także muzyczna uczta zespołu Chanajki Klezmer Band.

Po raz pierwszy podczas tej niezwykłej muzealnej przygody również zwiedzających z problemami widzenia czeka niespodzianka. Fundacja Audiodeskrypcja razem z Muzeum Wojska Polskiego oraz Galerią Sleńdzińskich udostępniła część ekspozycji muzealnych gościom niewidomym i słabowidzącym. Dostosowaniem wystaw na potrzeby osób niewidomych i słabowidzących zajęli się Izabela Korolczuk z Galerii Slendzińskich, Piotr Januszek z Muzeum Wojska Polskiego oraz Barbara Szymańska z Fundacji Audiodeskrypcja, którym bardzo dziękujemy za realizację tego przedsięwzięcia.

Zobacz także:

Media o Nocy Muzeów

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Jeśli chcesz wyłączyć opcje zapisywania plików cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Akceptuję.