Witamy serdecznie na stronie Fundacji Audiodeskrypcja.

Fundacja Audiodeskrypcja jest organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel udostępnianie kultury i sztuki osobom niewidomym i słabowidzącym. Swoimi działaniami obejmuje teren całej Polski.

Fundację Audiodeskrypcja tworzą osoby niewidome oraz zaprzyjaźnione z nimi osoby pełnosprawne, dostrzegające potrzebę pełnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym.

Ideą, która nam przyświeca jest pokazanie, iż nie jesteśmy bezradni w otaczającym nas świecie. Możemy, wykorzystując tkwiący w nas potencjał i korzystając z dostępnych technik i technologii w pełni uczestniczyć w życiu zawodowym i kulturalnym.

Upowszechniamy wiedzę na temat możliwości i potrzeb osób niewidomych, gdyż wciąż jeszcze wiele w tym zakresie jest uprzedzeń społecznych i fałszywych wyobrażeń.

Staramy się przenosić na polski grunt doświadczenia z innych krajów rozwiniętych, jak również wdrażamy własne inicjatywy i realizujemy autorskie pomysły. Wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia realizujemy samodzielnie oraz we współpracy z osobami prywatnymi, instytucjami kulturalno-oświatowymi, władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi.

Audiodeskrypcja to technika, która dzięki dodatkowym opisom słownym udostępnia odbiór wizualnej twórczości artystycznej oraz pozwala osobom niewidomym poznawać widzialny dorobek kulturalny z zakresu sztuki plastycznej, teatralnej, scenicznej i filmowej.

Podczas audiodeskrypcji opisywane są ważne, znaczące informacje wizualne takie jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy. Zwięzłe, obiektywne opisy scen pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć co dzieje się na scenie, ekranie, obrazie.

Sekcja wszystkich artykułów na stronie Fundacji Audiodeskrypcja..pl

Podkategorie

 • Aktualności

  Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z najważniejszymi aktualnościami Fundacji Audiodeskrypcja.
  Najświeższe informacje o naszej działalności znajdziecie Państwo zawsze na http://www.facebook.com/audiodeskrypcja

  Liczba artykułów:
  46
 • fundacja

  Główne informacje o Fundacji Audiodeskrypcja.

  Liczba artykułów:
  3
 • Konsultacja

  Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z treścią stanowiska Fundacji Audiodeskrypcja.

   

  Uwaga:

  Fundacja Audiodeskrypcja informuje, iż kopiowanie informacji zawartych w serwisie

  www.audiodeskrypcja.org.pl

  w prasie lub innych serwisach internetowych nie wymaga zgody Fundacji Audiodeskrypcja o ile podane jest źródło informacji.

  Jednakże, dokonywanie jakichkolwiek zmian w tekście, skracanie lub publikowanie wyłącznie fragmentów tekstu jest niedozwolone i wymaga pisemnej zgody Fundacji Audiodeskrypcja.

  Liczba artykułów:
  9
 • Rekomendacja
  Liczba artykułów:
  26
 • Dokumenty
  Liczba artykułów:
  3
 • Projekty
  Liczba artykułów:
  23

Dodatkowe informacje

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Jeśli chcesz wyłączyć opcje zapisywania plików cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Akceptuję.