Premiera filmu "Imagine" na DVD z audiodeskrypcją

Już 7 października na płytach DVD ukaże się wzruszający i nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych obraz Andrzeja Jakimowskiego IMAGINE.

Premierowe wydanie planowane jest w formie książki z filmem. Płyta DVD będzie zawierała audiodeskrypcję dla osób niewidzących przygotowaną przez Fundację Audiodeskrypcja, by również oni mogli docenić nowy film reżysera ZMRUŻ OCZY i SZTUCZEK.
Dodatkowo ukaże się edycja limitowana IMAGINE, w której obok płyty DVD znajdzie się CD ze ścieżką dźwiękową do filmu autorstwa Tomasza Gąssowskiego.

IMAGINE to trzeci obraz Andrzeja Jakimowskiego - jednego z najbardziej cenionych na świecie polskich reżyserów, laureata trzech Polskich Nagród Filmowych Orzeł za Zmruż oczy i Złotych Lwów na Festiwalu w Gdyni w 2008 roku za Sztuczki. Film urzeka zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego oraz zmysłową muzyką stworzoną przez uznanego kompozytora Tomasza Gąssowskiego.

„Jedno z największych olśnień w polskim kinie ostatnich lat”
Paweł Felis, Gazeta Wyborcza

„Niezwykły film”
Barbara Hollender, Rzeczpospolita

„Poruszający i urzekający”
View of the Arts

„Wdzięczny i lekki”
Screen International

„Czysta poezja”
talkingpix.co.uk

DVD
IMAGINE opowiada historię Iana (Edward Hogg), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa (Alexandra Maria Lara). Za sprawą niekonwencjonalnych wskazówek i ponadzmysłowej wrażliwości Iana, Ewa przezwycięża lęk i próbuje samodzielnie postawić pierwsze kroki poza kliniką. Wkrótce przekona się, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób poznać smaku wolności...

CD
Oryginalną muzykę do filmu IMAGINE skomponował Tomasz Gąssowski, który jest także autorem muzyki do wcześniejszych filmów Andrzeja Jakimowskiego ZMRUŻ OCZY i SZTUCZKI.
Płyta z muzyką z filmu IMAGINE to mieszanka lekkich, charakterystycznych dla twórczości kompozytora południowych tematów i przestrzennych, zmysłowych brzmień. Spośród wielu oryginalnych instrumentów użytych w nagraniu wyróżniają się unikalny, magiczny hang drum, nagrany specjalnie w Berlinie przez grającego na co dzień z zespołem Dead Can Dance wirtuoza tego instrumentu, perkusjonistę Davida Kuckhermanna, oraz śpiewna vioara – rumuński instrument smyczkowy, połączenie skrzypiec i trąbki, w którą ducha tchnął wybitny polski skrzypek jazzowy Adam Bałdych.

IMAGINE - PREMIERA 7.10.2013
Reżyseria i scenariusz: ANDRZEJ JAKIMOWSKI
Występują: ALEXANDRA MARIA LARA, EDWARD HOGG, DAVID ATRAKCHI, MELCHIOR BELSON
Muzyka: TOMASZ GĄSSOWSKI
Zdjęcia: ADAM BAJERSKI
Produkcja: Polska, Francja, Portugalia
Przygotowanie i nagranie audiodeskrypcji: Fundacja Audiodeskrypcja
http://www.audiodeskrypcja.org.pl
Więcej o filmie na
http://www.imaginethefilm.org

IMAGINE (wydanie książka z płytą dvd) pojawi się w sprzedaży wraz z magazynem Gala oraz jako samodzielny produkt trafi do ogólnej sprzedaży w sieciach i sklepach internetowych.
IMAGINE (limitowane wydanie specjalne: dvd + soundtrack cd) trafi do ogólnej sprzedaży w sieciach i sklepach internetowych.

Źródło:
Informacja prasowa Kino Świat Sp. z o.o.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Jeśli chcesz wyłączyć opcje zapisywania plików cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Akceptuję.